Історія центру симуляційного навчання

У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України приділяють значну увагу симуляційному навчанню у медицині. Перша віртуальна клініка була створена у 2006 році на базі навчально-наукового інституту медсестринства з метою оптимізації викладання загального догляду за хворими в хірургії, терапії і педіатрії.

Перший навчальний клас для симуляційного навчання з екстреної медичної допомоги був створений у 2012 році на базі кафедри медицини катастроф та військової медицини.

Центр симуляційного навчання у ТДМУ спершу почав працювати як міжкафедральний навчально-тренінговий центр починаючи з 2015 року у навчальному корпусі по вул. Коцюбинського, 3а.

У 2015-2016 навчальному році відбулося становлення центру симуляційного навчання як окремого підрозділу університетуПід час чергового засідання вченої ради 27 вересня 2016 року відбулося урочисте відкриття центру симуляційного навчання. Втілення цього проекту в життя стало одним з важливих кроків університету щодо впровадження в навчальний процес передових світових технологій з метою здобуття студентами практичного досвіду у лікарській діяльності.

Центр симуляційного навчання розташований на другому поверсі навчального корпусу по вул. Чехова 3. На потреби центру було виділено 16 навчальних кімнат та три кімнати для зберігання матеріально-технічного обладнання. Планування приміщень проводилось відповідно до цільових можливостей та потреб центру.

Тематично-орієнтовані зали центру симуляційного навчання в повній мірі забезпечені обладнанням відповідно до вимог до підготовки спеціалістів з різних дисциплін навчального плану. На його базі студенти мають змогу опанувати практичні навички з переліку освітньо-професійних програм та освітньо-кваліфікаційних характеристик спеціальностей.