У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України приділяють значну увагу симуляційному навчанню у медицині. Перша віртуальна клініка була створена у 2006 році на базі навчально-наукового інституту медсестринства з метою оптимізації викладання загального догляду за хворими в хірургії, терапії і педіатрії.

Перший навчальний клас для симуляційного навчання з екстреної медичної допомоги був створений у 2012 році на базі кафедри медицини катастроф та військової медицини.

Центр симуляційного навчання у ТДМУ спершу почав працювати як міжкафедральний навчально-тренінговий центр починаючи з 2015 року у навчальному корпусі по вул. Коцюбинського, 3а.

У 2015-2016 навчальному році відбулося становлення центру симуляційного навчання як окремого підрозділу університету. Під час чергового засідання вченої ради 27 вересня 2016 року відбулося урочисте відкриття центру симуляційного навчання. Втілення цього проекту в життя стало одним з важливих кроків університету щодо впровадження в навчальний процес передових світових технологій з метою здобуття студентами практичного досвіду у лікарській діяльності.

Центр симуляційного навчання розташований на другому поверсі навчального корпусу по вул. Чехова 3. На потреби центру було виділено 16 навчальних кімнат та три кімнати для зберігання матеріально-технічного обладнання. Планування приміщень проводилось відповідно до цільових можливостей та потреб центру.

Тематично-орієнтовані зали центру симуляційного навчання в повній мірі забезпечені обладнанням відповідно до вимог до підготовки спеціалістів з різних дисциплін навчального плану. На його базі студенти мають змогу опанувати практичні навички з переліку освітньо-професійних програм та освітньо-кваліфікаційних характеристик спеціальностей.